Cumhurbaşkanı Ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri Oy Kullanma İşlemleri Hakkında Duyuru

Riyad Büyükelçiliği 12.06.2018

Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için Büyükelçiliğimizde oy kullanma işlemi 16-17 Haziran 2018 tarihlerinde 09:00-21:00 saatleri arasında yapılacaktır.

Büyükelçiliğimizde adres beyanı yapıp Yurtdışı Seçmen Kütüğünde kaydı olanlar, Sözkonusu tarihlerde Büyükelçiliğimizde oy kullanabilecekleri gibi, 16-17 Haziran 2018 tarihlerinde Cidde Başkonsolosluğumuz ve Bahreyn’deki Manama Büyükelçiliğimizde; 7-24 Haziran 2018 tarihlerinde gümrük kapılarında da oy kullanmaları mümkündür.

Yurtdışında oy kullanmak isteyen vatandaşlarımız Yurt Dışı Seçmen Kütüğüne kayıtlı olup olmadıklarını https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgiYurtdisi.jsp adresinden kontrol edebilirler.

Vatandaşlarımız, Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını taşıyan, Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı, nüfus cüzdanı, geçici kimlik belgesi, pasaport, sürücü belgesi, evlenme cüzdanı gibi kimliğini tereddütsüz ortaya koyan resimli, resmi nitelikteki geçerli belgelerden biriyle oy kullanabileceklerdir.

Yabancı ülke makamlarınca düzenlenmiş kimlik belgeleri seçmenin kimliğinin tespitinde geçerli kabul edilmemektedir.

Seçim tarihlerinde Büyükelçiliğimizde sadece oy kullanma işlemi yapılacak olup herhangi bir konsolosluk işlemi yapılmayacaktır.

Saygıyla duyurulur.

T.C.Riyad Büyükelçiliği