Dövizle Askerlik Duyurusu

Riyad Büyükelçiliği 17.02.2016

DUYURU

BİLİNDİĞİ ÜZERE DÖVİZLE ASKERLİK KANUNUNDA YAPILAN DEĞİŞİKLİKLE DÖVİZLE ASKERLİK BEDELİ 1000 AVRO’YA DÜŞMÜŞ, YASALAŞMIŞ VE YÜRÜRLÜĞE GİRMİŞTİR.

DAHA ÖNCE HİÇ ÖDEME YAPMAYANLAR TEK SEFERDE 1000 AVRO KARŞILIĞI 4.096 SUUDİ ARABİSTAN RİYALİNİ ÖDEYEREK ASKERLİK HİZMETİNİ YAPMIŞ SAYILACAKLARDIR.

DAHA ÖNCE 1 TAKSİT VEYA DAHA FAZLA TAKSİT YATIRMIŞ OLANLARIN HİÇ BİR İŞLEM YAPMALARINA GEREK YOKTUR. ONLAR SADECE ASKERLİK ŞUBELERİNİN KENDİLERİNİ SİSTEM ÜZERİNDEN ’ASKERLİK MUAFİYET İŞLEMLERİNİN ONAYLANMASINI BEKLEYECEKLERDİR’’. BUDA ŞU ANDAKİ ASKERLİK ŞUBELERİNDEKİ YOĞUNLUKTAN DOLAYI 3-5 AY SÜREBİLECEĞİ TAHMİN EDİLMEKTEDİR. ASKERLİK ŞUBELERİ MUAFİYET İŞLEMLERİNİ ONAYLADIKTAN SONRA VATANDAŞLARIMIZ İSTERLERSE E-DEVLET KAPISINDAN ASKERLİK İLE İLİŞKİSİ YOKTUR YAZISI ALABİLECEKLERDİR. ASKERLİK ŞUBELERİNE GİTMELERİNE GEREK YOKTUR.

DAHA ÖNCE TAKSİT YATIRIP HERHANGİ BİR SEBEPTEN DOLAYI DÖVİZLE ASKERLİK KAPSAMI DIŞINDA KALANLAR HİÇ BİR ÖDEME YAPMADAN 31.12.2017 TARİHİNE KADAR KONSOLOSLUĞUMUZA BAŞVURU YAPMALARI HALİNDE MUAFİYET İŞLEMLERİ ASKERLİK ŞUBELERİNCE YAPILACAKTIR. BU DURUMDA OLANLARIN BU TARİHTEN SONRA YAPACAKLARI BAŞVURULARI KABUL EDİLMEYECEKTİR. SAYGILARIMIZLA.

T.C. RİYAD BÜYÜKELÇİLİĞİ

KONSOLSLUK ŞUBESİ