Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun

Riyad Büyükelçiliği 27.09.2008

Suudi Arabistan’da yaşayan tüm vatandaşlarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlarım.

Sizler gibi uzun yıllar bayramları yurtdışında geçiren biri olarak, bayram günlerinin yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızı kaynaştıran, bağlarını güçlendiren ve ülkemizdeki yakınlarımızla hasret gidermek için önemli vesileler olduğunu çok iyi biliyorum.

Suudi Arabistan’da yaşayan vatandaşlarımız arasında mevcut olan ve her geçen gün daha da güçlenen dayanışma bizleri son derece mutlu etmektedir. Bunun daha da ileri gideceğinden kuşku duymuyorum. Bu bağlamda T.C. Riyad Büyükelçiliği olarak da elimizden geleni yapmaya hazır olduğumuzu tekrar etmek isterim.

Bu ülkede yaşayan vatandaşlarımız, çalışkanlıkları, dürüstlükleri, iş ve özel hayatlarında gösterdikleri başarılar, kanunlara uygun yaşamaları, ülkemize bağlılıkları ve vatanperverlikleri ile her zaman örnek olmuş ve bizleri gururlandırmışlardır. Bütün bu vasıfların Suudi Arabistan’da yaşayan Türk toplumunun birlik, beraberliği ve esenliği için çok uygun bir zemin oluşturduğuna inanıyorum.

Bu vesileyle Suudi Arabistan’da yaşayan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, kendileri ve yakınlarının Ramazan Bayramını tekrar kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.

Naci Koru
Büyükelçi