E-posta Adreslerinin Bildirilmesi

Riyad Büyükelçiliği 26.03.2007

Suudi Arabistan’da yaşayan vatandaslarimiza sunulan konsolosluk hizmetlerinin kalite ve süratinin arttirilmasi ve halen Avrupa ülkelerinde uygulamada olan, bazi islemler için Internet üzerinden de basvuru imkani saglayan e-Konsolosluk’un Suudi Arabistan’da da uygulamaya geçirilmesi amaciyla Riyad Büyükelçiligimizce bundan böyle Internet alt yapisindan daha etkin bir sekilde yararlanilmasi öngörülmektedir.

Ancak Büyükelçiligimiz Konsolosluk Subesi ve Cidde Baskonsoloslugumuz bilgisayar sistemlerinde, elektronik posta adresi (email) kayitli vatandaslarimizin sayisinin oldukça az oldugu belirlenmistir. Bu nedenle, mümkün olan en kisa süre içerisinde vatandaslarimizin e-posta adreslerinin de sistemimize eklenmesi için bir çalisma baslatilmistir.

Bundan böyle, her türlü konsolosluk islemi basvuru formalarinda, diger temel veriler yaninda, e-posta adreslerinin de yazilmis olmasina özen gösterilecektir.

Büyükelçiligimiz ve Cidde Baskonsoloslugumuzdaki vatandas kayitlarinin e-posta adresleri ile güncellenmesinden sonra, Suudi Arabistan’daki siz vatandaslarimizla daha etkili iletisim kurulmasi, ayrica zaman içerisinde bazi konsolosluk islemlerinin de Internet üzerinden yapilabilmesi mümkün olabilecektir.

Bilginize sunar, Suudi Arabistan’da yasayan, tanidiginiz dost ve yakinlarinizi, Büyükelçiligimiz kayitlarinin güncellenmesi amaciyla, ad, soyad, dogum tarihi, cep telefonu numarasi ve e-posta adresi bilgilerini Büyükelçiligimiz e-posta adresine (vtn.riyad.be@mfa.gov.tr) göndermeleri konusunda bilgilendirmenizi rica ederiz.