Sayın Tbmm Başkanımız Suudi Arabistan'ı Ziyaret Etmiştir

Riyad Büyükelçiliği 06.04.2008

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Sayın Köksal Toptan, Suudi ArabistanDanışma (Şûra) Meclisi Başkanı Dr. Saleh bin Hamid’in davetine icabetle 29 Mart – 2 Nisan tarihleri arasında Suudi Arabistan’ı ziyaret etmiştir. TBMM Başkanı Sayın Toptan’a, ziyareti sırasında Manisa Milletvekili Bülent Arınç, Giresun Milletvekili Murat Özkan, Çanakkale Milletvekili Ahmet Küçük, İstanbul Milletvekili İrfan Gündüz ve Rize Milletvekili Ali Bayramoğlu’ndan oluşan bir heyet eşlik etmiştir.

TBMM Başkanı Sayın Toptan, Suudi Arabistan’ı ziyareti çerçevesinde, Riyad’da Suudi Arabistan Kralı Abdullah, Veliaht Prens Sultan ve Riyad Valisi Prens Salman ile görüşmeler gerçekleştirmiş, Suudi Arabistan Danışma Meclisi’nde temas ve incelemelerde bulunmuş, Riyad Uluslararası Türk Okulu’nu ziyaret etmiş ve Suudi Arabistan Türk Konseyi üyeleri ile Büyükelçiliğimizde bir toplantı yapmıştır. TBMM Başkanı Sayın Toptan, Riyad’ın ardından Cidde’ye geçerek, Cidde Uluslararası Türk Okulu’nu ziyaret etmiş ve bu yıl faaliyete geçen eğitim kurumlarımızın toplu açılış törenini gerçekleştirmiştir.

Toplu Açılış Töreni Kurdele Kesimi
Suudi Arabistan Şura Meclisi Başkanı Şeyh Dr. Salih Bin Abdullah Bin Hamid’in davetlisi olarak Suudi Arabistan’a gelenTBMM Başkanı Köksal Toptan ve beraberindeki milletvekilleri Suudi Arabistan'daki resmitemaslarının yanında Riyad ve Cidde’de bulunan okullarımızı da ziyaret etmiş ve bu yıl faaliyete geçen okullarımız ile ek derslik ve laboratuarlarımızın açılış törenine katılmışlardır. Sayın Meclis Başkanımızla birlikte bulunan AK Parti Manisa Milletvekili, eski Meclis Başkanı Bülent Arınç, AK Parti İstanbul Milletvekili İrfan Gündüz, CHP Çanakkale Milletvekili Ahmet Küçük ve MHP Giresun Milletvekili Murat Özkan ve Sayın Büyükelçimiz Naci Koru tarafından Cidde Uluslararası Türk Okulunda düzenlenen törenlebu yıl faaliyete geçen aşağıdaki okul ve birimlerimizin toplu olarak resmi açılışı yapılmıştır.

Taif Uluslararası Türk Okulu

Dammam Uluslararası Türk Okulu

Tebuk Uluslararası Türk Okulu

(Ana Sınıfı ve Sekiz Derslikli Ek Bina)

Medine Uluslararası Türk Okulu

(Fen Bilgisi Laboratuarı, Bilgi Teknoloji Sınıfı)

Cidde Uluslararası Türk Okulu

(Yeni Ana Sınıfı, Toplantı ve Gösteri Salonu, Bilgi Teknoloji Sınıfı, Fen Bil. Lab.)