Bilgi Taleplerinizi Artık Konsolosluk Çağrı Merkezi'ne De Iletebilirsiniz

Riyad Büyükelçiliği 24.06.2008

Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımıza daha süratli hizmet sunulması ve konsolosluk işlemlerinde hizmet kalitesinin artırılması amacıyla Dışişleri Bakanlığımız tarafından bir süre önce Konsolosluk Çağrı Merkezi uygulaması başlatılmıştır.

Bu uygulamadan Suudi Arabistan’da yaşayan vatandaşlarımız da yararlanabilecektir. Vatandaşlarımız bundan böyle 0090 312 292 29 29 numaralı telefonu hafta içi her gün (Pazartesi-Cuma) Türkiye saatiyle 09.00 - 18.00 arasında arayarak konsolosluk işlemleri hakkında bilgi alabileceklerdir.


Bununla birlikte, vatandaşlarımızın bundan önce olduğu gibi, bundan sonra da bilgi talebi amacıyla Büyükelçiliğimiz Konsolosluk Şubesini ve Cidde Başkonsolosluğumuzu aramaları da mümkündür.


Dışişleri Bakanlığı Çağrı Merkezi’nin, Büyükelçiliğimizin ve Cidde Başkonsolosluğumuzun kapalı olduğu Perşembe ve Cuma günleri de hizmet sunduğu ve diğer çalışma günlerinde saat 18.00’e kadar açık olduğu düşünüldüğünde, bu uygulamanın vatandaşlarımız için kolaylık sağlayacağı düşünülmektedir.


En iyi dileklerimizle,

T.C. Riyad Büyükelçiliği